Darmowa dostawa od 5 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sekrety dobrego oświetlenia- na co zwrócić uwagę?

2023-02-22
Sekrety dobrego oświetlenia- na co zwrócić uwagę?

Sekrety dobrego oświetlenia - na co zwracać uwagę?


Znaczenie oświetlenia w domu.

              W izekmeble.pl chcemy opowiedzieć Wam o roli, jaką odgrywa światło i oświetlenie w naszych domach a niewątpliwie jest to ważna kwestia i wbrew pozorom ma znaczący wpływ na to jak się czujemy czy odbieramy daną przestrzeń. Odpowiednie umiejscowienie punktu świetlnego podobnie jak zastosowanie luster może wizualnie powiększyć przestrzeń naszych pomieszczeń. Ponadto światło ma ogromny wpływ na nasz nastrój, dlatego kluczowe jest odpowiednie oświetlenie gabinetu, jadalni, sypialni lub każdego innego pokoju. Odpowiedni dobór lampy oraz co ważniejsze żarówki o odpowiedniej temperaturze światła do danego pomieszczenia czy przeznaczenia będzie miał strategiczne znaczenie dla naszego samopoczucia i samego praktycznego zastosowania.

 

                  lampy do jadalniWiemy, że  światło jest niezbędnym czynnikiem w naszym życiu a więc warto dać sobie chwilę na przegląd i odpowiedni dobór żyrandola czy lampy,  tym bardziej, że znajdziesz tutaj wiele ciekawych propozycji lamp.

              Jest kilka trików, które pozwolą nam wykorzystać jak najwięcej z naturalnego światła:
- Barwy wybieraj z gamy jasnych, surowych lub białych kolorów, wzmocni to odbiór dziennego światła w domu a jednocześnie pozwoli uzyskać optycznie większą przestrzeń.
- Wybierz odpowiednie meble i dekoracje: Jeśli myślisz o zmianie mebli, to najlepiej te z lakierowanymi wykończeniami lub satynowe - zwiększy to odczucie jasności.

Aby dobrze dobrać oświetlenie
Najpierw musimy dokonać krótkiego rozróżnienia pomiędzy różnymi rodzajami oświetlenia pod względem przeznaczenia:

- Oświetlenie ogólne: jest to główne światło, które dominuje w pomieszczeniu. Dlatego ważne jest, aby mieć kilka źródeł tego typu światła. Tutaj sprawdzą się żyrandole, lampy wiszące te o największym zasięgu światła.
- Oświetlenie punktowe: jak sama nazwa wskazuje, jest to światło używane do oświetlania konkretnych miejsc w naszym pokoju. Na przykład miejsca do czytania, stołu, łóżka, szafki nocnej, blatu roboczego w kuchni-
- Oświetlenie dekoracyjne: jest tym, czego używamy, aby podkreślić konkretne szczegóły, takie jak meble, obrazy, rośliny. Może to być oświetlenie ukierunkowane lub różnego rodzaju kinkiety.

             Światło odgrywa bardzo ważną rolę również w świecie dekoracji. To prawda, że w większych domach nie mamy problemu z odbiorem większej przestrzeni, ale jak zobaczymy, nie jest konieczne posiadanie dużych pokoi lub mieszkania aby uzyskać taki efekt przy zastosowaniu odpowiednio dobranego oświetlenia. Posiadanie dobrego oświetlenia przynosi wiele korzyści dla domowników w Twoim domu.

Daje poczucie przestronności

 Doblampy z kolorowym kloszemre światło pomaga "wzmocnić" odbiór określonych rejonów pomieszczenia w przeciwieństwie do zacienionych miejsc. Możesz stonować lub podkreślić elementy dekoracyjne, aby uczynić pomieszczenie bardziej przyjemnym i przytulnym.
Neutralna jasna i pastelowa tonacja sprawi, że Twój dom będzie jaśniejszy. Dla kontrastu, ciemne kolory będą przełamywać przestrzeń akcentując np. podział stref.

Głębia w Twoim domu
              Światło może również nadać głębi określonym obszarom domu. W takim wypadku ważny jest każdy element jakiego używasz do aranżacji mieszkania, czyli odpowiednio dobrany kolorystycznie i funkcjonalnie mebel wraz z odpowiednim rozmieszczeniem przedmiotów dekoracji i co najważniejsze odpowiednie ustawienie oświetlenia.
Wskazówką, która sprawi, że dobrze wykorzystasz grę światła i cieni, jest oświetlenie domu w różny sposób w zależności od przestrzeni, w której się znajdujesz. Najlepiej postawić na białe światło w łazience i kuchni, a ciepłe w pozostałych częściach domu.

Zyskaj przestrzeń
Dobrze zrobione oświetlenie oprócz tego, że daje poczucie przestronności,stanowi element dekoracyjny. To uczucie przestronności pozwoli Ci stworzyć indywidualną aranżację .

 

Poczucie ciepła

Światło naturalne zapewnia to ciepło, którego tak bardzo poszukujemy w najzimniejszych miesiącach roku. Jednak nie tylko za pomocą światła naturalnego osiągamy ten efekt, możemy uzyskać to ciepło również bez światła naturalnego, umieszczając świece lub lampy w odpowiednich miejscach, zyskując światło i nadając osobisty i intymny charakter naszej przestrzeni

Poprawa nastroju

 Nie należy zapominać, że dobre światło poprawia nastrój i zmniejsza stres domowników. Generalnie nie zdajemy sobie sprawy z mocy, jaką światło ma w naszym codziennym życiu. Z tego powodu depresje wzrastają w czasie, kiedy jest mniej godzin słonecznych w ciągu dnia. Podobnie, nastrój poprawia się przy dobrej pogodzie w jasne pogodne dni. Kolory i światło ciągle wpływają na nasz nastrój, choć wielokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.


 Teraz widzimy znaczenie oświetlenia w domu, każda modyfikacja w oświetleniu może zmienić ogólny wygląd każdego pomieszczenia i może być wykorzystana do osiągnięcia różnych efektów dekoracyjnych w przestrzeni.
W izekmeble.pl dostarczamy Ci wiele propozycji, które możesz wykorzystać w swoim twórczym, indywidualnym procesie kreowania miejsca w którym żyjesz. Zapraszamy do zapoznania się z liczna ofertą takich marek jak SOLLUXTHORO i innych.

Polecane

Kinkiet FENIKS 1 naturalne drewno

Kinkiet FENIKS 1 naturalne drewno

179,00 zł brutto/1szt.
Żyrandol OTTO 60 czarny

Żyrandol OTTO 60 czarny

879,00 zł brutto/1szt.
Żyrandol EDISON 7 czarny

Żyrandol EDISON 7 czarny

569,00 zł brutto/1szt.
Lampa wisząca BORGIO 3P biały

Lampa wisząca BORGIO 3P biały

399,00 zł brutto/1szt.
Żyrandol ARTEMIS 5S czarny

Żyrandol ARTEMIS 5S czarny

419,00 zł brutto/1szt.
pixel